Bezpieczna droga do szkoły

Realizując zadania programu profilaktyki, 28 września gościliśmy w szkole funkcjonariuszy Powiatowej Komendy Policji w Kłodzku. Policjanci st. asp. T. Kupiec i st. asp. A.Wnęt na zajęciach profilaktycznych z pierwszoklasistami, omówili podstawowe pojęcia dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Zaprezentowane w trakcie zajęć kolorowe plansze, wzbudziły w dzieciach jeszcze większą ciekawość i zainteresowanie. Nie obyło się bez licznych pytań, na które funkcjonariusze udzielali wyczerpujących odpowiedzi.

Głównym celem zajęć było przygotowanie dzieci do prawidłowego uczestnictwa w ruchu drogowym. Po omówieniu zasad odbył się pokaz praktyczny, w jaki sposób poruszać się po drodze.

Ćwiczenia praktyczne przechodzenia przez jezdnię odbyły się w miejscu oznakowanym pasami oraz w miejscu nieoznakowanym. Chociaż wstrzymaliśmy na chwilę ruch pojazdów na drodze, kierowcy uśmiechali się do nas ze zrozumieniem.

Osobą odpowiedzialną za realizację zajęć był pedagog Anna Kowalska.

A.K.