Klas VIII spotkanie z ZUS'em

W styczniu bieżącego roku uczniowie klas VIII SP3 w Kłodzku brali udział w warsztatach z doradztwa zawodowego realizowanych przy współpracy z przedstawicielami ZUS w Kłodzku. Zajęcia były realizowane w ramach programu „Projekt z ZUS”, polegającego na  popularyzacji wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych. Ćwiczenia odbywały się w placówce ZUS w Kłodzku, gdzie młodzież poznała specyfikę oddziału, jego usługi i charakter pracy.  Warsztaty praktyczne miały miejsce w szkole.

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń, jak ubezpieczać się w czasie aktywności zawodowej i indywidualnie dbać o swoją emerytalną przyszłość. Wszystko po to, aby systematyczne budować swoją świadomość i przyszłość dotyczącą  ubezpieczenia społecznego.