Z nami bezpieczniej

Straż Miejska Dzieciom to hasło przewodnie, pod którym przeprowadzone były kolejne zajęcia profilaktyczne z udziałem Straży Miejskiej, zorganizowanej przez pedagoga Annę Kowalską. Adresatem akcji byli uczniowie klas pierwszych.

Strażnicy st. insp. Krzysztof Wajda i st. straż. Wojciech Szczepański omówili zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci. Poruszone były tematy m.in. telefonów alarmowych, bezpieczeństwa w kontaktach z nieznajomymi, sposobu zachowania w przypadku ataku psa, monitoringu w mieście, bezpiecznego poruszania się po mieście oraz wiele innych ważnych kwestii związanych z profilaktyką. Wiele pytań ze strony najmłodszych dotyczyło zadań strażników miejskich i ich codziennych obowiązków. Największe zainteresowanie wzbudziło jednak wyposażenie strażnika w rekwizyty, którymi posługują się w trakcie służby. A na koniec każdy uczeń otrzymał kolorową malowankę, która zawiera wiele ciekawych informacji, które pomogą dzieciom w przyswajaniu wiedzy o bezpieczeństwie.

A.K.