Uroczysta zbiórka z okazji XXV rocznicy powstania Straży Granicznej

10 czerwca 2016r. w samo południe odbyła się uroczysta zbiórka z okazji święta Straży Granicznej, a jednocześnie 25-lecie jej powstania.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych oraz innych instytucji  współpracujących z Placówką Straży Granicznej w Kłodzku. Święto było okazją do złożenia podziękowań pracownikom i funkcjonariuszom za ich pełną zaangażowania pracę i służbę. Burmistrz, starosta oraz wójt Kłodzka nagrodzili listami gratulacyjnymi funkcjonariuszy i pracowników cywilnych w uznaniu zasług za pracę na rzecz budowania najwyższej wartości, jaką jest bezpieczeństwo kraju i każdego człowieka oraz wkład w działalność na rzecz rozwoju społeczności lokalnych Ziemi Kłodzkiej. Uroczystość uświetnił występ uczniów z klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłodzku przygotowani przez nauczycielkę E. Matusiak. Zaśpiewali oni pieśń pt.„Na strażnicy”oraz wyrecytowali wiersze o tematyce patriotycznej. Na koniec wręczyli funkcjonariuszom własnoręcznie wykonane laurki. Komendant podziękował dzieciom obdarowując je torbą pełną słodyczy.
Uroczystość odbyła się w Muzeum Ziemi Kłodzkiej.

E.Matusiak

RELACJA: http://klodzko24.eu/490712476/obchody-xxv-lecia-sg-w-k-odzku