Uroczysta zbiórka Straży Granicznej w Muzeum Ziemi Kłodzkiej

W dniu 7 czerwca br. na uroczystym apelu z okazji Święta Straży Granicznej, która to uroczystość odbyła się w kłodzkim muzeum zaprezentowali się uczniowie klasy III H ze Szkoły Podstawowej nr 3, której wychowawcą jest p. Edyta Matusiak. Dzieci, oprócz tradycyjnie już zaśpiewanej pieśni pt. „Strażnica” przygotowały krótki program artystyczny. Wręczyły też komendantowi Placówki Straży Granicznej mjr Piotrowi Piekarskiemu olbrzymią laurkę z życzeniami dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników. Na uroczyść zaproszeni byli włodarze naszego miasta i gminy, przedstawiciele duchowieństwa, a nawet goście z Czech, pełniący podobne obowiązki po stronie czeskiej. Występ dzieci bardzo się podobał, co zaowocowało wręczeniem im słodkiej niespodzianki i zaproszeniem do Placówki SG na Dzień Otwartych Koszar.

E.M.