Przemarsz Przeciwko Przemocy [29.09.2015]

29.09.2015 roku uczniowie naszej szkoły pod bacznym okiem pani pedagog Doroty Paczki, wzięli udział w Marszu Przeciw Przemocy w Rodzinie, który przeszedł ulicami naszego miasta. Szkoła włączyła się tym samym do akcji zorganizowanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Urząd Miasta w Kłodzku. W przemarszu uczestniczyli przedstawiciele władz miasta na czele z burmistrzem Michałem Piszko, dyrektor OPS Jolanta Leszko wraz z pracownikami socjalnymi. Nad akcją czuwali i brali w niej udział funkcjonariusze policji. Główny trzon pochodu stanowili uczniowie kłodzkich szkół. Dzieci wyposażone w symboliczne białe balony oraz napisy nawiązujące do idei marszu, skandowały hasła przeciw agresji i przemocy. Manifestacja robiła duże wrażenie na przechodniach, którzy zatrzymywali się, bili brawa, przyglądali się niesionym banerom i plakatom. Niektórym z nich dzieci wręczały balony z napisem „Stop przemocy w rodzinie”.

Marsz zakończył się przed Kościołem franciszkanów. Uczniowie wręczyli przedstawicielom instytucji biorących udział w akcji transparenty i plakaty, które zostaną wyeksponowane w ich siedzibach.

Tego typu ważne akcje sprzeciwu wobec agresji i przemocy w SP nr 3 organizowane są od wielu lat .Mają one na celu wzmocnienie bezpieczeństwa uczniów a także realizację zaleceń MEN w tym zakresie W ubiegłym roku przedstawiciele „Trójki” zakończyli jedną z takich akcji wręczeniem petycji na ręce władz miasta, w której zapisano: Uważamy, że przemoc nie jest sposobem na rozwiązywanie problemów. Chcemy żyć w świecie bezpiecznym, w takim, w którym szanuje się godność drugiego człowieka. Taki świat jednak musimy zbudować sami. Ponieważ zawsze należy zaczynać od siebie, więc zaczynamy. Nie będziemy stosować przemocy! Dołożymy wszelkich starań, by nasze pokolenie okazało się godnymi naśladowcami najważniejszych autorytetów. Agresja ma różne twarze. Chcemy, by nasza twarz wyrażała szacunek dla drugiego człowieka!

Cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłodzku

D. Paczka, B. Bogusławska, I. Sonka,