Narodowe Czytanie - Henryk Sienkiewicz "TRYLOGIA" w SP3 [05.09.2014 r.]

W przeddzień ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, w czytelni szkolnej można było natknąć się na słuchaczy, którzy obcowali z bohaterami arcydzieła literatury polskiej, a mianowicie "Tryologią" Henryka Sienkiewicza. Pod nadzorem nauczyciela historii pani Magdaleny Zwardoń, koordynatorki akcji na szkołę, nauczycielki polonistki, logopeda oraz nauczyciele bibliotekarze zabrali uczniów w stepy szerokie, w XVII wieczną Polskę ogarniątą wojenną pożogą, gdzie bohateowie powieści zmagają się z przeciwnościami losu przeżywając niesamowite przygody. Do czytanych ustępów  dodatkowo puszczane były fragmenty ekranizaji, a uczestnicy na pamiątkę dostawali do zeszytów pieczęć poświadczającą udział w akcji.