Dzień Szkoły BEZ PRZEMOCY! [10.06.2015]

10 czerwca w ramach obchodu tego dnia, nasza szkoła zorganizowała na swoim terenie zajęcia, które zaakcentowały przyłączenie się do ogólnopolskiej akcji, promującej bezpieczeństwo poprzez wychowanie i profilaktykę.

Dzień ten przebiegał pod znakiem solidaryzowania się z tysiącami szkół w Polsce, wyrażającymi sprzeciw i nietolerancję wobec przemocy. Uczniowie i nauczyciele ubrani byli na biało. W szkole pojawiło się mnóstwo białych balonów i kwiatów symbolizujących czystość i niewinność oraz kolorowe plakaty i transparenty przeciwko agresji.

Nauczyciele zrealizowali scenariusze lekcji zawierające treści o zaprzestaniu agresji i przemocy, propagujące przyjaźń i czyste intencje.

Głównym punktem obchodów był przemarsz społeczności szkolnej ulicami miasta, z kolorowymi transparentami i balonami. Hasłem przewodnim przemarszu było "stop przemocy". W imieniu całej społeczności szkolnej wytypowani przedstawiciele uczniów, złożyli wizytę w Urzędzie Miasta, gdzie odwiedzili Pana Burmistrza Michała Piszko, pozostawiając przygotowaną wcześniej odezwę, która w swej treści zawierała gotowość do budowania świata, w którym nie ma przemocy.

Pochód w bieli wzbudził duże zainteresowanie mieszkańców miasta, którzy witali nas bardzo przyjaźnie.

Poprzez takie działania wyrażamy nasze postawy wobec siebie i budujemy szkołę, jako miejsce przyjazne i bezpieczne dla wszystkich.

W bezpiecznej i przyjaznej szkole wszystkim żyje się dobrze.

Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie obchodów byli pedagodzy Dorota Paczka, Anna Kowalska i psycholog Adam Chmielowiec.

AK