Bieg Obrońców Westerplatte [04.09.2015]

Kłodzko, 12.08.2015

Szanowni Pańśtwo!

4 września 2015 roku w Kłodzku po raz pierwszy odbędzie się Bieg Obrońców Westerplatte. Wydarzenie to realizować będzie dwa podstawowe cele: pragniemy upamiętnić żołnierzy bohatersko broniących Westerplatte, ale również tych walczących w Kapmanii Wrześniowej 1939, a także w całej II Wojnie Światowej. Chcemy również propagować nauczanie św. Jana Pawła II, który w Gdańsku w 1987 roku powiedział: „Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje „Westerplatte”. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można <>. Wreszcie — jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba <> i <>, tak jak to Westerplatte, w sobie i wokół siebie. Tak, obronić — dla siebie i dla innych.”

Bieg w Kłodzku będzie rozgrywany na dwóch dystansach:

- bieg dłuższy (ponad 5 km) – dla dorosłych i młodzieży od 13 roku życia,

- bieg krótki (ok.1,5 km) – dla dzieci i wszystkich, którzy pragną wziąć udział w Biegu.

Każdy, kto chce wziąć udział w biegu powinien zapisać się nie później jak do 31 sierpnia 2015 r. Zapisy odbywają się poprzez formularz na stronie Biegu. Wpisowe wynosie 10 zł. W dniu zawodów, tj. 4 września od godz. 14.00 do 15.45 przed kościołem św. Jakuba Ap. w Krosnowicach oraz na stadionie w Kłodzku (bieg dla dzieci) należy oddać oświadczenia o stanie zdrowia oraz zgody rodziców na udział w Biegu w przypadku osób niepełnoletnich a także uiścić opłatę. Zgody są dostępne do pobrania na stronie biegu lub będą do wypełnienia na miejscu. Wszyscy uczestnicy otrzymują pamiątkowe medale, których projekt można zobaczyć w internecie..

Do udziału w Biegu zapraszamy wszystkich, którym bliskie są wartości związane z miłością do Ojczyzny oraz nauczanie Jana Pawła II. Mamy nadzieję, że poprzez wspólne przebywanie, radość, ruch na świeżym powietrzu oraz zamyślenie nas naszymi osobistymi systemami wartości doprowadzi do teego, że w zwykłym codziennym życiu chętniej będziemy bronić tego, co najważniejsze i cenne.

Więcej informacji, trasy Biegu, zapisy oraz projekt medalu na stronie:

W razie pytań proszę o tel. 500-224-135.

W imieniu organizatorów

Jarosław Komorowski