"Bezpieczne Wakacje" - pogadanka [18.06.2015]

W związku z nadciagającymi wakacjami, w naszej szkole odbyła się seria pogadanek na temat ostrożnego spędzania wolnego czasu latem. Uczniowie zostali pouczeni przez funkcojanriuszy Straży Miejskiej jak bezpiecznie bawić się nad wodą, unikać niebezpiecznych maszyn i urządzeń, szczególnie na wsi oraz jak uważnie przechodzić przez jezdnię.

***

Przerwa wakacyjna to czas wypoczynku, relaksu, wyjazdów i zabawy. Tradycyjnie na kilka dni przed zakończeniem roku szkolnego organizowane są w szkole zajęcia profilaktyczne pod hasłem "Bezpieczne wakacje", których głównym celem jest kształtowanie umiejętności eliminowania zagrożeń i zachowań ryzykownych.

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów, tegoroczne zajęcia odbyły się z udziałem Straży Miejskiej i ratownika GOPR-u.

Omówiono zagadnienia związane z bezpieczeństwem nad wodą, w górach, na wsi oraz w trakcie odpoczynku w mieście.

Szkoła przyłączyła się również do akcji edukacyjnej pod honorowym patronatem minister edukacji.

Zrealizowano tym samym zadanie Programu Profilaktyki w zakresie bezpieczeństwa dzieci. Osobami odpowiedzialnymi za realizację zajęć byli pedagodzy D. Paczka i A. Kowalska.

Na koniec życzyliśmy wszystkim naszym uczniom – radosnych, bezpiecznych wakacji!