(26.IX.1939 - 26.IX.2014) 75 rocznica utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego

Wrzesień to nie tylko zapowiedź jesieni i powrotu do szkoły, dla wielu Polaków jest to też czas wspomnień chwil, które wryły sie w serce narodu bolesną drzazgą. 75 lat temu, kraj nasz dotknął konflikt, którego echo rozbrzmiewa do dziś. Zostaliśmy napadnięci przez dwa sąsiadujące z Polską kraje, w związku z czym powstała inicjatywa walki z najeźdźcą, która zaowocowała powstaniem tajnej struktury państwa, mającej za zadanie stawianie oporu nieprzyjacielowi. Wielu dzielnych Polaków przyłączyło się do organizacji, wielu z nich ponisoło największą cenę za swą decyzję i aby uczcić tamte wydarzenia, w naszej czytelni szkolnej odbyła sie seria prezentacji dla klas IV - VI. Podczas spotkań, które koordynowała nauczycielka historii pani Magdalena Zwardoń a prowadziła nauczyciel bibliotekarz pani Beata Bogusławska, uczniowie mogli poznać tamte czasy, wydarzenia i sylwetki ludzi, którzy odważyli się stawić czoła wrogom. Rozmowy i rozważania na temat działalności Państwa Podziemnego ukraszała specjalnie na tę okazje przygotowana wystawka w czytelni szkolnej.